Zalecenia żywieniowe

Ciekawą alternatywą są schodołazy kroczące. Sprawdzą się zarówno w domu jak i w miejscach publicznych. stomatolog dziecięcy poznań

Prawidłowe odżywianie jest sztuką. Nie każdy bowiem posiada wystarczającą wiedzę do tego, by móc samodzielnie układać jadłospis. Z kolei nadmierne eksperymentowanie może zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Jeśli chcemy odżywiać się we właściwy sposób, warto układać codzienną dietę w oparciu o piramidę żywieniową.

Piramida żywieniowa została opracowana przez lekarzy, dietetyków oraz specjalistów ds. żywienia. Założenia piramidy żywieniowej są bardzo uniwersalne i łatwe do zastosowania w życiu codziennym. Każdy, kto po raz pierwszy ogląda piramidę żywieniową, nie będzie miał trudności z jej zinterpretowaniem.

Centrum Fizjoterapii

Na samym spodzie piramidy znajdują się bowiem produkty, które należy spożywać w największych ilościach. Im wyżej pniemy się po piramidzie, tym mniej powinniśmy zjadać produkty znajdujące się w niej. Jest to zatem bardzo prosty, a zarazem skuteczny sposób na to, żeby zachować zdrowie. Nie można jednak zapominać o aktywności fizycznej, która powinna być uzupełnieniem diety.