Burgundowa jesień

Wraz z przywdzianiem grubszych dzianin i wielu warstw tkanin, zmienia się nasza cała stylizacja. Po letnim, lekkim stroju czas na nieco grubsze ubrania. Jesień przynosi ze sobą pewną paletę barw. Są to bez wątpienia brązy, szarości i pozostałe, stonowane kolory ziemi.

Nie ulegajmy jednak stereotypom – jesień wcale nie musi być nudna! W roli głównej jesiennego makijażu występują usta. Zaznaczając je mocniejszym kolorem pamiętajmy o tym, by makijaż oka był nieco bardziej stonowany. Kolorami, które ubierają usta Polek o tej porze roku są bezsprzecznie wszelkie czerwienie. Ich najróżniejsze odcienie – począwszy od tych ciepłych – wpadających w pomarańcz, aż po głębokie, wiśniowe barwy.

Dla odważnych i lubiących się wyróżniać proponujemy także odcienie fioletu, które na wielu ustach wyglądają niezwykle oryginalnie. Nie jest ona jednak przeznaczona dla wszystkich karnacji i wymaga odpowiedniego przygotowania skóry. Posiadaczki bardzo jasnej, niemal mlecznej cery nie powinny używać zbyt ciemnych, wpadających w fiolet pomadek – stanową one zbyt duży kontrast. Kolor ten sprawdzi się za to przy cerze oliwkowej, której kolor dodatkowo podkreślić można bronzerem.