Krem do twarzy

Najważniejszą cechą dobrego kremu do twarzy jest jego odpowiednie dobranie do rodzaju cery. Cera sucha musi otrzymać głębokie nawilżenie, a mieszana i tłusta, oprócz nawodnienia, również mat, który utrzyma się na twarzy przez większość dnia. Należy pamiętać, że nawet skóra tłusta potrzebuje pielęgnacji i zbytnie jej przesuszanie sprawi, iż skóra się sprzeciwi i w ramach „obrony” zwiększy produkcję sebum.

W ciągu dnia potrzebujemy, by nasza cera sprawiała wrażenie lekkiej i świeżej, na noc jednak powinniśmy zainwestować w bogaty w składniki odżywcze krem i stosować go bez względu na to, czy nasza skóra przetłuszcza się, czy nie. Faktem jest, iż każdy rodzaj cery potrzebuje głębokiego nawilżenia, by prawidłowo funkcjonować. W przypadku kosmetyków do twarzy warto zwracać uwagę na to, co na nią aplikujemy.

Niektóre składniki kremów mogą uczulać, zatykać pory oraz podrażniać. Unikajmy zatem produktów na bazie parafiny – tworzy ona na skórze swojego rodzaju powłokę, która uniemożliwia jej oddychanie i powoduje powstawanie wyprysków i wągrów. Szerokim łukiem omijajmy także konserwanty kosmetyczne – parabeny oraz emulgatory sztucznego pochodzenia, oznaczane na opakowaniu skrótem PEG.