Plażowanie nad jeziorem

Korzystanie z uroków słonecznej pogody i kąpieli w wodzie nie jest tylko zaletą wakacji nad morzem. Na plażowanie można liczyć również podczas spędzania urlopu nad jeziorem. W całej Polsce znajduje się wiele jezior, zatem nie musisz od razu planować wyjazdu na Mazury.

Możesz zdecydować się na jezioro położone za miastem i tam wylegiwać się w słońcu nad brzegiem jeziora. Warto jednak przy planowaniu urlopu sprawdzić, jakim stopniem czystości charakteryzuje się zbiornik wodny. Jeśli będzie bardzo zanieczyszczony, kąpiele mogą skutkować wysypką, uczuleniem lub złapaniem bakterii.

W Polsce jest wiele bardzo czystych jezior, więc z pewnością znajdziesz jakieś w swojej okolicy. Należy także sprawdzić, czy kąpielisko jest strzeżone. Dobrze jest wybierać te, gdzie nad pływającymi czuwa ratownik, zwłaszcza gdy mamy zamiar spędzać urlop z dziećmi.

Czasem wstęp na strzeżoną plażę jest płatny, jednakże warto zapłacić za takie udogodnienia jak toalety czy bar z przekąskami. Czasem także ośrodki wypoczynkowe mają dostęp do jeziora i zapewniają opiekę ratownika. Warto zatem się zorientować w tym temacie.