Jak dbać o siebie zimą?

Zima jest dla naszej skóry prawdziwym wyzwaniem. Uporczywe i długotrwałe mrozy, które często towarzyszą tej porze roku, wpływają na nią szczególnie niekorzystnie. Wówczas najważniejsze jest, aby właściwie i dogłębnie pielęgnować ciało, a szczególnie twarz, która narażona jest na bezpośrednie działanie mrozu.

Pielęgnacja twarzy w tym okresie powinna skupiać się na dwóch obszarach – nawilżeniu i natłuszczeniu. Kremy stosowane zimą powinny bogatsze w składniki naturalne, które pozwolą zregenerować zniszczony naskórek. Ważnym jest, aby regularnie peelingować twarz – dzięki temu składniki produktu aplikowanego po zabiegu będą mogły wniknąć w głębsze warstwy skóry.

Przebywając na mrozie należy z kolei pamiętać o zabezpieczeniu twarzy przed odmrożeniem. Doskonałym zabezpieczeniem dla skóry narażonej na minusowe temperatury są kremy tłuste. Tworzą one specyficzną powłokę, która izoluje i nie pozwala zimnu na bezpośredni kontakt z naskórkiem.

Kremy takie przydatne są szczególnie dla uprawiających zimowe sporty, ale sprawdzają się także na co dzień przy bardzo niskich temperaturach.