Apteczne kremy do twarzy – dlaczego warto?

Wiele kobiet przy zakupie produktów kosmetycznych wyznaje zasadę – kosmetyki do pielęgnacji twarzy z apteki, do reszty ciała z drogerii. Wielu dermatologów i kosmetologów popiera takie decyzje.

Apteczne kremy do twarzy znacznie lepiej działają oraz nie zawierają niepotrzebnych substancji chemicznych, które mogłyby wywołać reakcje alergiczne. Skóra wrażliwa, przesuszona, mocno odwodniona, ze skłonnością do trądziku, przebarwień lub podrażnień to dobry powód, aby skierować swe kroki do apteki.

Różnica pomiędzy dermokosmetykiem a zwykłym kremem drzemie głównie w składzie. Cera wymaga odpowiedniej pielęgnacji – nawilżenia i dostarczenia składników odżywczych do regeneracji.

Drogeryjne kremy do twarzy są mniej bogate w składniki odżywcze, choć mogłoby się wydawać, że wymienionych na opakowaniu kilkanaście składników odpowiednio zaspokoi potrzeby naszej skóry. Niestety, ale zazwyczaj są to sztuczne barwniki i drażniące parabeny.

Warto także wiedzieć, że preparaty zakupione w aptece są hipoalergiczne, ponieważ nie zawierają substancji uczulających.