Jak rozumieć ofertę all inclusive?

www.caparolcolorhouse.pl

Rodzaj podróży z pobytem określanym mianem all inclusive, to oferta, która obecnie jest znana niemal każdemu, nawet pomimo faktu, iż sama jej nazwa nie jest zaczerpnięta z naszego języka ojczystego. Mimo wszystko, warto jednak zdefiniować ofertę all inclusive. W dosłownym tłumaczeniu zwrot ten oznacza „wszystko zawarte w cenie”, co należy rozumieć, jako swego rodzaju pakiet, który obejmuje swoim zasięgiem zarówno nocleg w hotelu, całkowite wyżywienie, a niejednokrotnie również dodatkowe usługi w postaci możliwości skorzystania z hotelowej strefy SPA, czy tez innych dogodności.

W praktyce oferta podróży tytułowana mianem all inclusive dotyczy najczęściej kwestii wyżywienia. Oznacza to, że potencjalny wczasowicz ma w danej cenie zapewnione zarówno śniadanie, jak i obiad, podwieczorek, czy kolację. Należy do tego doliczyć nielimitowany dostęp do wszelkiego rodzaju napojów – od wody i soków, po różnego rodzaju kolorowe drinki (choć to ostatnie nie w każdym przypadku).

Gość hotelowy, który wykupił opcję pobytu zwaną all inclusive wyróżnia się przeważnie od pozostałych gości tym, że posiada na nadgarstku kolorową bransoletkę, która jest niejako potwierdzeniem wykupionej przez niego formy pobytu.