Wstrzykiwacz insuliny

Obecnie na rynku dostępnych jest kilkanaście rodzajów piór do podawania insuliny. Popularnie zwane penami są powszechnie używane przez chorych na cukrzycę.

Mają wbudowaną skalę, na której widzimy ilość jednostek insuliny, automatycznie ją wstrzykują. Wstrzykiwania te są bezbolesne, dokładne, bezpieczne i szybkie.

Mamy do wyboru peny jednorazowe, wielorazowe i elektroniczne. Składają się z kilku części, które chory w bardzo sprawny sposób może sam zmontować.

Najczęściej są zapakowane w sztywnym etui, gdzie można też przechować dodatkową fiolkę z insuliną oraz igły na wymianę. Wstrzykiwacze są wykonane z lekkich materiałów więc noszenie ich zawsze przy sobie nie nastręcza chorym kłopotu.

układ odpornościowy

Wśród kilkunastu rodzajów penów są też takie specjalnie przeznaczone dla dzieci. Chcąc ustrzec dziecko przed dodatkowym stresem związanym z wkłuciami wybieramy ten model, który ma specjalną obudowę, żeby igła była niewidoczna dla dziecka.

Producenci pomyśleli także o pacjentach mających kłopoty ze wzrokiem zaopatrując urządzenie w specjalnie powiększoną skalę.