Łopian większy

gemed.pl/usg-weterynaryjne/ w komornikach rehabilitacja komorniki gabinet rehabilitacyjny

Łopian większy jest rośliną, która znajduje swoje zastosowanie w ziołolecznictwie oraz w kosmetyce. Z korzeni tej rośliny produkuje się olej łopianowy, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne oraz przeciwzapalne.

Jego przyjmowanie niweluje zaburzenia przemiany materii, leczy nieżyty żołądka, a nawet sprawdza się jako lek przeciw niewydolności pracy wątroby. Oprócz tego łopian większy sprawdzi się w leczeniu stanów zapalnych dróg moczowych.

http://optykpiekary16.pl/okulary-sundaysomewhere/

Jest składnikiem aktywnym często wykorzystywanym w ziołowych produktach do pielęgnacji skóry i włosów, ze względu na swoje lecznicze działanie. W przypadku występowania trądziku lub świądu skóry, olej z łopianu większego pomaga zlikwidować przyczyny tych dolegliwości.

Jest również najczęstszym składnikiem stosowanym do pielęgnacji włosów osłabionych oraz wypadających, ponieważ wzmacnia cebulki włosów, działa odżywczo i wzmacniająco, a także przyspiesza wzrost włosów. Olej z łopianu większego jest również częstym składnikiem szamponów przeciwłupieżowych.