W. Kruk – przedsiębiorstwo jubilerskie

https://euroblask.pl/kategoria-produktu/odblaski/zestawy-odblaskowe/ tanie skórzane buty męskie

W. Kruk jest najstarszym przedsiębiorstwem jubilerskim, które nadal funkcjonuje w Polsce. Działa bezustannie od 1840 roku, od momentu otwarcia pracowni przez Leona Skrzetuskiego. Leon otworzył ją w Poznaniu, gdzie naprawiał i wytwarzał przedmioty liturgiczne.

www.klezmer.rzeszow.pl

W roku 1887 przedsiębiorstwo przejął Władysław Kruk, czyli siostrzeniec Skrzetuskiego. Władysław Kruk przekształcił pracownię w sklep jubilerski. Otwarcie pierwszego salonu odbyło się w 1896 roku, w Poznaniu w budynku Hotelu Rzymskiego. W 1927 roku firma zyskała nowego właściciela – Henryka Kruka, syna Władysława.

Od tego momentu przedsiębiorstwo zaczęło się rozwijać w zupełnie nowym kierunku. Skupiono się na produkcji cennej biżuterii ze złota oraz platyny, którą zdobiły kamienie szlachetne. Kolejne lata to rozwój sprzedaży w hurtowych ilościach. Okres po 1989 roku to czas dynamicznego rozwoju.

Otwarto salon jubilerski w Poznaniu przy ul. Paderewskiego, który był początkiem ogólnopolskiej sieci W. Kruk. W 2008 roku firma została przejęta przez Vistulę & Wólczankę.