Supermarket, czyli sklep wielkopowierzchniowy

Współczesnym odpowiednikiem domów towarowych, które chyba już na stałe zostały wyparte, szczególnie z wielkomiejskiej architektury, są supermarkety. Supermarket to przede wszystkim sklep zajmujący dużą powierzchnię lokalową, dochodzącą nawet do około 2500 metrów kwadratowych.

www.basztarzemien.pl

Uchodzący za tani, ze względu na swoją niskomarżową politykę, oscylującą w okolicy 1% od obrotów oraz 10% od całej wartości kapitału zainwestowanego w jego powstanie. Jest to obiekt wielobranżowy, oferujący swoim klientom towary pochodzące z różnych branż asortymentowych, dający możliwość zakupu na jednej powierzchni, artykułów zarówno spożywczych, drogeryjnych jak i gospodarstwa domowego.

Główną, a zarazem jego charakterystyczną cechą jest fakt, iż jest to sklep samoobsługowy umożliwiający klientom swobodne zapoznanie się z oferowanymi produktami i wybór tego, który okazuje się najbardziej satysfakcjonującym. Dzięki swojej powierzchni daje możliwość zaoferowania ponad dwunastu tysięcy produktów, umożliwiając tym samym dokonanie zakupów wielobranżowych, w jednym miejscu i czasie, czyniąc dzięki temu tę czynność bardzo wygodną i mniej czasochłonną.