Sauna kontra stresy

termoizolacja dachów poznań https://kuznianaklejek.pl/naklejka.html

Finowie mają więcej ciekawych powiedzeń związanych z kąpielami parowymi. Twierdzą oni na przykład, że „gniew i nienawiść spalają się w saunie”. Oczywiście należy to traktować alegorycznie, jednakże jest w tym sporo prawdy. Ci, którzy do sauny chodzą z pewnością potwierdzą, że pobyt w niej sprzyja rozluźnieniu, relaksowi i dostarcza sporej przyjemności.

www.getsound.pl

Rozgrzane mięśnie, krew oraz organy zewnętrzne sprawiają, że ogarnia nas przemiłe ciepło, które utrzymuje się jeszcze jakiś czas po zakończeniu sesji. Trzeba także nadmienić, iż wysoka temperatura w saunie pobudza wytwarzanie przez ludzki organizm niektórych hormonów, w tym endorfin (nazywanych hormonami szczęścia). Takie termiczne zmiany związane ze wzrostem ciepłoty otoczenia służą redukcji napięcia nerwowego. Przebywając w saunie możemy skutecznie poprawić sobie nastrój, a o innych cennych właściwościach już wcześniej pisaliśmy.

Nadmieńmy jeszcze, że w opinii lekarzy z Francji parowa kąpiel okazuje się świetną receptą na bezsenność, ponieważ reguluje nasz zegar biologiczny.