Powrót z wakacji

Wasz wakacyjny wyjazd powoli dobiega końca, trzeba wrócić do rzeczywistości i do ukochanego domu. Po kilku dniach beztroski dzieciom, może być ciężko spakować się i pożegnać się z nowym miejscem. Ostatniego dnia dobrze jest się uczcić wakacyjny pobyt.

Pomoże to dziecku oswoić się z myślą, że nastał czas na zakończenie wyjazdu. Wysyłanie pocztówek i zakup pamiątek to także symboliczne przygotowanie na rozłąkę z danym miejscem. Jednak pozwólmy dziecku na przeżywanie emocji, także tych, które nie są miłe.

Odrobina smutku pozwoli, bowiem docenić mu piękno spędzonych chwil. Przed wyjazdem należy też sprawdzić kilka razy, czy na pewno zabraliśmy wszystkie rzeczy z naszej kwatery, żeby nie okazało się, że zostawiliśmy ukochaną zabawkę naszego dziecka. Rozpacz gwarantowana.

www.audiostory.com.pl

Należy także dobrze przygotować się w podróż, aby powrót do domu był bezpieczny i obył się bez żadnych niespodzianek. Myśl, która może osłodzić dziecięcy smutek jest stwierdzenie, że teraz ponownie może odliczać czas do uwielbianych wakacji.