Powierzchnia łazienki

aranżacje łazienek

Budując dom należy zdecydować się jakiej wielkości powinny być poszczególne pomieszczenia. Oprócz kuchni i sypialni bardzo istotna jest wielkość łazienki. Należy dopasować ją do preferencji przyszłych mieszkańców oraz możliwości budżetowych. Znajdziemy zwolenników małych i dużych łazienek. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Warto się im przyjrzeć, zanim podejmiemy ostateczną decyzje o liczbie metrów kwadratowych przeznaczonych na ten typ pomieszczenia.

Mała łazienka

Jeżeli mieszkasz w małym domu nie sprawiaj sobie ogromnej łazienki. Ponieważ zajmie ona zbyt wiele miejsca, jakie możesz przeznaczyć na wygodny salon lub kuchnie. Lepiej w takim przypadku zdecydować się na mniejsze pomieszczenie. Może ono okazać się rozwiązaniem, dzięki któremu oszczędzisz pieniądze.

Koszt urządzenia dużych łazienek jest znacznie większy niż małych. To podstawowa zaleta niewielkich pomieszczeń. Tutaj zużyjesz mniej metrów kwadratowych kafelków zarówno na ścianach jak i na samej podłodze. Faktycznie nie wstawisz dużej wanny, ale za to masz możliwość wyboru kabiny prysznicowej. Zaoszczędzając pieniądze warto zainwestować w prysznice z hydromasażem. To świetna forma relaksu po ciężkim dniu pracy. W małych łazienkach dobrze sprawdzą się szafki i półki montowane na ścianach. Lepiej nie zagracać podłogi. Małe pomieszczenie musi być funkcjonalne! Nic nie powinno mieć przypadkowej lokalizacji, wszystko trzeba odpowiednio rozplanować. Wadami tego typu pomieszczeń jest przede wszystkim brak miejsca na przypadkowość.

Oznacza on również niemożliwość zamontowania dużych objętościowo sprzętów takich jak toaleta czy brodzik.

Duża łazienka

Im więcej metrów kwadratowych przeznaczasz w mieszkaniu na łazienkę tym bardziej rosną koszty jej urządzenia. Przede wszystkim taki typ łazienek powinien być planowany w mieszkaniach o dużej przestrzeni. Jeżeli stać Cie na utrzymanie dużego domu to ogromna łazienka nie będzie stanowiła wyzwania. Tutaj warto pobawić się aranżacją wnętrza. Mile widziane będą nawet dywaniki na posadzce! Marzenie o dużej wannie ma szansę się spełnić, co więcej możesz zdecydować się zarówno na nią jak także i na kabinę prysznicową. Ciekawie zaplanowany rozstaw szafek zapewniający funkcjonalność pomieszczenia bedzie bardzo dobrą decyzją. W dużych łazienkach warto umieścić kilka lampek ściennych. W przeciwieństwie do małych pomieszczeń, gdzie zaleca się stosowanie pojedynczej lampy sufitowej, tutaj będą one wyglądały interesująco. Powierzchnia łazienki.