Niezależni przewoźnicy

https://www.biletybilety.pl

Komunikacja oparta o PKS-y ma swoje zalety, głównie w postaci niezłego zasięgu i wypracowanej przez lata siatki połączeń pomiędzy poszczególnymi miastami. Są jednak aspekty, w których sprawy mają się archaicznie. Stare autobusy, słabo wyposażone, niewygodne siedzenia, brak toalet – osoby podróżujące autobusami mogą na ten temat wiele powiedzieć.

Na szczęście są jednak komercyjne alternatywy o znacznie wyższym standardzie usług. Mowa o prywatnych, niezależnych przewoźnikach, którzy coraz śmielej działają na rynku. Początkowo obsługiwali oni głównie krótkodystansowe połączenia lokalne, wypełniając lukę, której nie byli w stanie zapełnić przewoźnicy miejscy.

Obecnie znajdują oni sposoby, aby przebić się nawet na ogólnopolskich dystansach. Świetnym przykładem jest firma Polski Bus – projekt szkockiego biznesmena, który odniósł wieli sukces. PB łączy ze sobą takie miasta jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk czy Kraków.

Tabor składa się z nowoczesnych autobusów, z wygodnymi siedzeniami i zapleczem sanitarnym, a bilety można kupić łatwo przez internet.