Nagietek lekarski

szkoła masażu Warszawa Stomatologia estetyczna Gorzów - polecam

Wyciąg z kwiatów nagietka lekarskiego znajduje szerokie zastosowanie lecznicze oraz kosmetyczne. Ze względu na swoje właściwości, jest często stosowany do pielęgnacji skóry suchej i odwodnionej. Nagietek lekarski pojawia się często w kremach i maseczkach do twarzy jako składnik aktywny zapobiegający nadmiernemu przesuszaniu i łuszczeniu się skóry.

Ze względu na swoje działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze pojawia się równie często w kremach do pielęgnacji cery młodej, zanieczyszczonej i trądzikowej. Wykazuje również lecznicze działanie na wszelkie otarcia i pęknięcia skóry, dlatego maści z wyciągiem z kwiatów tej rośliny można zastosować w przypadku występowania ran czy stłuczeń. Nagietek lekarski wykazuje również silne działanie nawilżające, dlatego jest polecany do pielęgnacji włosów z tendencją do przesuszania się.

https://www.formeds.com.pl/cat/124/Witamina-E

Jest również częstym składnikiem aktywnym nawilżających kropli do oczu, a ze względu na już wspomniane działanie przeciwzapalne sprawdzi się również w leczeniu zapalenia spojówek.