Lipa drobnolistna

http://www.horyzontybezgranic.pl/inne/wozki-elektryczne.php chirurgia stomatologiczna gorzów wlkp

Surowcem ziołowym lipy drobnolistnej są kwiaty oraz liście tej rośliny. Posiada wiele zastosowań leczniczych, jednak najbardziej jest znana jako lek napotny i przeciwgorączkowy.

szkola-masazu.com.pl

Napar z kwiatów oraz liści lipy drobnolistnej obniża podwyższoną temperaturę ciała, wspomaga wydzielanie toksyn z organizmu oraz działa przeciwzapalnie. Dlatego jest polecany do stosowania w przypadku grupy i przeziębienia i co więcej, ma również działanie nasenne i wykrztuśne.

Stanowi również jeden z składników aktywnych zawartych w lekach przeciwgorączkowych. Picie naparu z liści i kwiatów tej rośliny wspomaga również pracę układu pokarmowego, ponieważ wspomaga zwiększać wydzielanie soku żołądkowego.

Lipa drobnolistna nie posiada jednak tylko właściwości leczniczych przy chorobach i przeziębieniach. Stosowana w celach pielęgnacyjnych na skórę, rozjaśnia przebarwienia, likwiduje uczucie suchości, niweluje trądzik, a do tego można go stosować nawet przy skórze bardzo wrażliwej, z atopowym zapaleniem skóry lub alergicznej.