Jak wybrać dobrą nawigację

https://www.biletybilety.pl

Rynek nawigacji GPS jest bardzo bogaty, dzięki czemu możemy kupić takie urządzenia o różnych parametrach i z różnymi funkcjami dodatkowymi. Minęły czasy, kiedy sprzęt ten był synonimem luksusu i kosztował fortunę.

wyjazd.poradnikedukacyjny.waw.pl

Dziś wbudowane nawigacje pokładowe są obecne w wielu autach średniej klasy, a jeśli takowej nie ma, można pokusić się o kupno zewnętrznej – i tak zazwyczaj się dzieje. Poza najbardziej renomowanymi markami, takimi jak Garmin czy Tom-Tom, istnieje też wiele budżetowych marek pośrednich.

Co ciekawe tanie nawigacje potrafią zaskakiwać jakością wykonania, sprawnością i trwałością. Na promocji w supermarkecie odpowiedni model kupimy nawet za około 200 złotych, co większości kierowców w zupełności wystarczy.

Oczywiście im więcej opcji, tym cena wyższa. Poza nawigacjami samochodowymi w turystyce przydają się także modele dostosowane do wędrówek pieszych czy rowerowych wycieczek.

Zwykle są one nieco droższe, ponieważ muszą zachować zaawansowane funkcje w mniejszej obudowie. Pomocą przy wyborze mogą być publikowane regularnie rankingi oraz testy.