Gdzie PKP nie może…

www.dietadlawlosow.pl https://www.hitobuwie.pl/marki/gamis.html

Polska kolej, przy wszystkich znanych wadach, oferuje nam całkiem sporo ciekawych i regularnych połączeń, dzięki którym podróżowanie jest w miarę łatwe.

Generalnie jednak nie ma takiej kolei na świecie, która dowiozłaby ludzi wszędzie – choćby z uwagi na to, że nie do każdego miasta prowadzą tory oraz szlaki pociągowe.

www.bvp-sidir.pl

Istnieją na szczęście alternatywne środki transportu, które uzupełniają lukę, której kolej nie jest zdolna zapełnić.

Mamy tu na myśli przede wszystkim komunikację samochodową w postaci PKS-ów.

Autobusy poruszają się po „zwykłych” drogach, a więc są pod pewnymi względami dużo bardziej elastyczne.

Docierają w szczególności do mniejszych miast ulokowanych na uboczu wiodących szlaków kolejowych.

Rzecz jasna możemy za pomocą PKS-u dostać się również do sporych metropolii, do których kolej dociera.

Takie połączenia jak Warszawa-Poznań, czy Gdańsk-Wrocław są obecne na turystycznej mapie Polski, więc można z nich swobodnie korzystać.

Wadą PKS jest często przestarzały tabor oraz niski komfort podróżowania.