Co zabrać na biwak i camping?

Wyprawy na biwak czy camping to fantastyczna przygoda dla osób w każdym wieku. Jeśli jednak nie chcemy, żeby ta przygoda zakończyła się niepowodzeniem, musimy być na nią odpowiednio przygotowani. Tylko to zagwarantuje nam udany wypoczynek.

Podczas biwaku wiele zależy od zabranego sprzętu turystycznego. Sprzęt ten będzie niezastąpiony w wielu sytuacjach. Jeżeli wybieramy się po raz pierwszy na biwak, musimy zabrać ze sobą namiot, kompas, śpiwory czy latarkę turystyczną a dla małych dzieci, noworodków kokony do spania dla noworodków

Jest to absolutne minimum, które zapewni nam bezpieczeństwo i komfort podczas wyprawy. Pamiętajmy jednak, że nasze wyposażenie zależy również od miejsca, do którego się wybieramy. W przypadku górzystych terenów, lepiej spakujmy wygodne buty, które przeznaczone będą do wędrówek górskich.

Nie możemy przy tym zapominać o kwestii wyżywienia. Podczas biwaku nieodzowne będą konserwy, jednakże można zabrać również inne produkty. Najlepiej, jeśli można je szybko przygotować.

Dostępne kuchenki gazowe ułatwią nam przygotowanie ciepłych posiłków.